Nedir Bu Farmobile?

 

Her Mevsim Sağlıklı Beslenin

Yılda 4 ayrı ekim sezonu ve her sezona özel mevsiminde yetiştirilen bitkiler

 

Üretim ve üretimin yapılacağı saha; Kullanıcı için ayrılan ve tercihe göre sistem tarafından belirlenen küçük parsel veya parseller üzerinde, kullanıcı tarafından belirlenecek kullanım paketinde yer alan ürünler içerisinden seçeceği ürün veya ürünlerin yetiştirilip hasat edilmesi bu kapsamda değerlendirilecektir.

Tam 32 çeşit bitkinin, tohumdan hasada tüm gelişmelerini adım adım izleyecek, çiçekten sebzeye dönüşen ürünü, dilerseniz taze, dilerseniz reçel-turşu olarak konserve edilmiş veya dilerseniz derin dondurucu için ayıklanmış doğranmış ve dondurulmuş bir biçimde size teslim edilip sofranıza gelmesini sağlayabileceksiniz.

  • Ürünlerini Seç

    Kullanıcı web sayfası üzerinden kaydı yaptığında kendisinin mail adresine seçtiği ürünlerle ilgili bir ekiliş planı hazırlanıp gönderilir. Bu ekiliş planında hangi bitkiden kaç tane dikileceği ve normal şartlar altında ortalama tahmini ne kadar ürün alabileceğine ait bilgiler bulunmaktadır.Ekilmesini istediğin ürünleri listeden belirlersin

  • Hasat Yapılır

    Bitkiler hasat olgunluğuna geldikçe, haftada bir kez hasat yapılır, ne çıktıysa kullanıcı adresine kargolanmak üzere paketleme ünitesine aktarılır.

  • Sebzelerin Sofranda

    Hasat gününün akşamı hasat edilen ürün nakliye esnasında hasar görmemesi için gerekli önlemler alınarak paketlenir ve anlaşmalı kargo firmasına, kullanıcının adresine iletilmek üzere, ücreti bizim tarafımızdan karşılanarak teslim edilir.

Farmobile Kullananlar Bizim İçin Neler Söyledi

Kargodan gelecek paketi daha önce bu kadar hevesle beklememiştim. Gelen ürünleri güvenle çocuklarıma hazırlamak , yedirmek ayrı keyif. Bu işe başlangıçta şüpheyle yaklaşan annem bile sık sık benden havuç , turp ister oldu. Her şey için teşekkür ederim Fatih bey, ellerinize sağlık.

Seda PAÇAL

Diş Hekimi

Farmobile sayesinde taze sebze tüketiyoruz. Kişisel bir değerlendirme; Farmobile sebzelerinin kokusu, görünüşü ve özellikle de lezzeti son zamanlarda tükettiğim, marketten pazardan aldığım sebzelerden çok farklı ve güzel. Emek verenlere teşekkür ederim.

Kemal Can YAYLALAR

Avukat

Farmobile ailesi ile beraberliğim bu bahar sezonu ile üçüncü sezona giriyor. Bir kaç kelam edecek hakkım olduğunu düşünüyorum. Öncelikle söylemek istediğim ürün miktarı olarak brklentimin üzerinde, lezzet ise hiç tahmin etmediğim kadar iyi oldu. 53 yaşımda olduğumu gözönünde bulundurursam 40-45 yıl önceki lezzetleri yeniden yakaladım. Ürünlerin pişme süresi ve pişme karakteri market ve pazardan aldıklarımızdan benzemiyor.
Favorilerim ıspanak, kabak, patlıcan, marul, turp. Pırasa tüm ailenin favorisi oldu. Tüm ürünler bildiğimiz standartların üstünde, bilhassa ıspanak. Zaten Fatih beyin ürünleri içerisinde farklı olmayan yok.
En keyiflisi ise ilk üye olduğumda şüphe efen aile fertlerinin yeni gelen ürünlere gösterdiği memnuniyet dolu tepkileri görmek, hocam ellerine sağlık sen bırak ıspanağa sebzelerin efendisi oldun.

Sadun Yücel

Doktor

Her Mevsim Sağlıklı Beslenin

Yılda 4 ayrı ekim sezonu ve her sezona özel mevsiminde yetiştirilen bitkiler

Nasıl Çalışır?

1- Kullanıcı web sayfası üzerinden kaydı yaptığında kendisinin mail adresine seçtiği ürünlerle ilgili bir ekiliş planı hazırlanıp gönderilir. Bu ekiliş planında hangi bitkiden kaç tane dikileceği ve normal şartlar altında ortalama tahmini ne kadar ürün alabileceğine ait bilgiler bulunmaktadır.
Örnek Üretim Formu:

2- Bu tabloyu inceleyip değişiklik yapılmasınız istediği noktaları maille bize bildirmeleri durumunda gerekli değişiklikler yapılıp ekiliş planı kullanıcı onayına sunulur. Söz konusu ekiliş planını onaylıyorum diye mail atar ve üyeliği başlar.

Alan Verim Tablosu:

3- Bu ekiliş planı kullanıcı için belirlenen ve toprak hazırlığı yapılmış parsele, seçilen bitkilerin ekim vakti geldikçe dikilir ve yetişmesi için gerekli çalışmalar başlar.

4- Yabancı ot mücadelesi elle yapılır, hastalık ve zararlılarla mücadelede ise kesinlikle sentetik kimyasal maddeler kullanılmaz.

5- Parselde ekili olan bitkilerin rutin bakım işleri, mücadele, sulama vs zamanı geldikçe özenle yürütülür.

6- Bitkiler hasat olgunluğuna geldikçe, haftada bir kez hasat yapılır, ne çıktıysa kullanıcı adresine kargolanmak üzere paketleme ünitesine aktarılır.

7- Aynı günün akşamı hasat edilen ürün nakliye esnasında hasar görmemesi için gerekli önlemler alınarak paketlenir ve anlaşmalı kargo firmasına, kullanıcının adresine iletilmek üzere, ücreti bizim tarafımızdan karşılanarak teslim edilir.

8- Kargolama işlemi genel olarak haftada 1 kez planlanmış olmasına karşın, bitki çeşidine ve hasat miktarına bağlı olarak bu sayı değişiklik gösterebilir.

9- Unutulmaması gereken şey, bitkilerin parsele dikilmesinden ürün almasına kadar geçen olgunlaşma ve bitki büyüme devresinde kullanıcı ürün almaz, çiftçi gibi sabırla ekilen bitkinin yetişmesini bekler.

10- Ürün kargoya verildiği anda, kullanıcı bilgilendirme mesajı ile haberdar edilir.

11- Farmobile süreci, parsel üzerinde ekili bitkiler ürün vermeye devam ettiği sürece devam eder. Üyelik, parsel üzerinde bitki kalmayana dek sürer.

12- Kullanıcı tüm bu hizmetler için tercih ettiği paketin sezonluk tutarını 4 eşit taksitte aylık olarak kendisine iletilen banka hesap numarasına yatırır. Ödeme planı kullanıcıya en başta iletilen ekiliş planı içerisinde yer alır, kullanıcı hangi tarihler arasında ne kadar ödeme yapacağını süreç başlamadan öğrenmiş olur.

13- Parsel üzerinde bitkiler ölür, mevsim değişir, hasat biter, farmobile sezonu ve kullanıcının üyeliği de biter. Kullanıcı devam etmek istiyorsa bir sonraki sezon için yukarıdaki işlemleri tekrar etmek durumundadır.

Basında Biz

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?
Powered by