Sıkça Sorulan Sorular

Organik sertifikalı üretimde yönetmeliğin izin verdiği bazı sentetik yapılı kimyasallar kullanılabiliyor. Oysa biz ne olursa olsun parsellerimizde kimyevi gübre ve tarım ilacı kullanmıyoruz. Bu nedenle yaptığımız üretimi organik olarak değil de, “sağlıklı tarımsal üretim” olarak nitelendirmeyi tercih ediyoruz.

Sezon boyunca adresinize yapılacak tüm kargo gönderilerinin ücreti “farmobile” tarafından karşılanır, siz ödeme yapmazsınız.

Civar köylerden ve bağlantılarımızdan bulabildiğimiz ölçüde yerli tohumdan üretim yapıyoruz. Ancak menşei yabancı olan çeşitler de zaman zaman hibrit tohum kullandığımızda oluyor. Bu hibrit tohumları GDO ile karıştırmamak gerekli sağlık açısından herhangi bir mahsuru yoktur. GDO konusu kırmızı çizgimizdir, asla kullanılmaz

Alan verim tablosu aşağıdadır. Tabloda yer alan verim bilgileri; tek 1 bitkiden normal şartlar alınabilen tahmini ortalama değeri kg olarak gösterir. Alan bilgileri ise; dikim sıklığına göre hesaplanan 1 tek bitkinin parsel üzerinde ne kadar yer kapladığını metrekare cinsinden göstermektedir.

Ekiliş planında belirtilen tahmini ürün miktarları peyder pey hasat edilecek şekilde ekilir ve bitki çeşidine bağlı olarak size 4-5 seferde ulaştırılır. Kullanamayacağınız, ziyan olacak miktarlarda ürün gönderilmez. Parsel üzerine bitkiler kademeli olarak dikilerek zamana yayılması sağlanır.

Üretim sezonlarının gerektirdiği iklim şartlarına bağlı olarak Aydın, İzmir, Antalya, Hatay ve Eskişehir’de kiralık araziler üzerinde ekilişler yapıyoruz.

Sürekli aynı arazi üzerinde aynı cins bitkilerin üretilmesi zirai olarak sakıncalıdır. Toprağın besin elemanlarını verimli kullanabilmek ve hastalık-zararlıların mükerrer ekimlerle daha fazla yayılmasını önlemek açısından münavebe gereği değişik araziler üzerinde çalışmaktayız.

Tüm parselin % 50 si oranına kadar gerçekleşen olası zararlar kullanıcının riski olarak değerlendirilmekle birlikte, parselin ürün alamayacak duruma gelmesi halinde farklı lokasyonlarda yapılan sigorta ekilişlerinden tahmini ürün miktarı karşılanır.

Kargo şirketinin performansına göre değişmekle birlikte 1-3 gün içerisinde teslim ediliyor.

Sadece yanmış ahır gübresi atılıyor toprağa, başka sentetik gübre kullanılmıyor.

Kesinlikle hayır. Bitki hastalandığında en fazla yaptığımız şey hasta bitkiyi söküp parselinizden uzaklaştırmak.

Başlangıç paketinde o sezon için üretimi planlanan bitkiler arasından en fazla 3 tanesini yetiştirilmek üzere seçebilirsiniz.

Her bir üyelik için belirlenen parsel alanımız 25 m2 büyüklüğündedir

Üyelik ödemeleri bir taksiti kayıt sırasında olmak üzere 4 eşit parçada aylık olarak ödenir.

Şu an için sistemimiz kredi kartı ile ödeme yapılmasına izin vermiyor, o nedenle ödemeler size bildirilen banka hesap numarasına yatırılmak suretiyle ödeme yapılıyor.

Tabloda yer alan verim sütunundaki rakamlar 1 tek bitkinin normal şartlar altında verebileceği tahmini ürün miktarının kg cinsinden ifadesidir.

Bu paket seçeneğinde, sezonda üretilmesi planlanan ürünler içerisinden 15 taneye kadar olanı işaretleyebiliyorsunuz.

Her ürünün bir adetinin kapladığı alan bellidir ve tabloda belirtilmektedir. O üründen kaçar adet istiyorsanız tek bitki alanıyla çarptığınızda kaplayacağı alan ortaya çıkar. Ürün tercihlerinizin her birini tek tek bu hesaplamayla belirleyip, toplamlarını aldığınızda parsel toplamı 25 m2 yi dolduracak şekilde ayarlayabilirsiniz.

O sezon için iklim açısından yetişebilecek uygun sebzeler arasından seçip sezonluk listeleri oluşturuyoruz.

Bahar, Yaz ve Kış olmak üzere 1 yıl boyunca 3 sezon üretim yapıyoruz

Hayır, o aylara uygun gelen sebzeler ekiliyor. Her sezon başında bunları belirleyip duyuruyoruz.

Gold pakette o üretim sezonunda yetiştirilmesi planlanan tüm bitkileri seçmeniz mümkündür.

Ürünlerin kargoda hasar görmemesi için gerekli tedbirleri alıyor olsak bile böyle bir bozulma söz konusu olduğunda oluşan hasar telafi edilir.

Sezon, o iklim dönemine uygun bitkilerin ekilmesiyle, hasat edilip ömrünü tamamladığı süreyi içerir, ancak biz bunu ortalama 4 ay olarak hesaplarız. Bitki çeşidine göre bu süre uzayıp kısalabilir.

Bitkilerin ekilişi ile ürün vermeye başladığı olgunluk dönemine ulaşmaları için ortalama yaklaşık 1,5-2 aylık bir süre gereklidir. Bu süre sonunda hasat işlemi başladığında ürünleriniz gönderilmeye başlanır.

Size başlangıçta gönderilen ekiliş planında tahmini ortalama ürün miktarları belirtilmektedir. Ancak bu rakamlar normal şartlar altında alınabilecek ortalama verim değerleridir ve kesinlik içermezler, tahmini rakamlardır. Hasat sonunda eksik-fazla olabilir.

Temin kanallarımızdan bulabildiğimiz ölçüde yerli tohumla üretim yapmaya gayret ediyoruz.

Dilediğiniz anda üretim yaptığımız parselleri görmeniz mümkündür. Yalnız konaklama ve yemek sorunları ile karşılaşılabileceği unutulmamalıdır.

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?
Powered by